menu

ubytovanienápojeparkovanieWI-FIohniskobežkovanieMTBturistikahuby

 

Pokiaľ ste našu stránku navštívili s úmyslom nájsť miesto na oddych pre svojich najbližších či stráviť nerušene pár dní s priateľmi, pravdepodobne sa uvidíme.
U Cipára je historický objekt (s jeho históriou vás oboznámime na inom mieste) , ktorého súčasťou je predajňa potravín, hostinec a ubytovňa. Nemusíte sa však obávať blízkosti týchto prevádzok. Naopak, povieme vám aj o ich výhodách. Ubytovacia časť je úplne izolovaná a samostatne umiestnená, takže spoločnosť zákazníkov, pokiaľ sa nerozhodnete ju sami vyhľadať, vás nebude obťažovať.

V spomínanej ubytovacej časti je pre vás pripravených 5 izieb, do ktorých sa dostanete priestranným dreveným schodiskom. Dve izby sú väčšie, každá s dvomi lôžkami a dvomi prístelkami na rozkladacom dvojkresle. V menších sú 2, 2, 1 lôžko a v útulných podkrovných častiach týchto izieb ešte po tri prístelky. Správne ste napočítali, že tu môže dovedna nocovať 23 osôb. Izby sú zrekonštruované, vybavené vkusným nábytkom v starosvetskom štýle.

Na poschodí sa okrem izieb nachádzajú aj novovybudované dámske a pánske sociálne zariadenia, ktorých súčasťou sú toalety a sprchovacie kúty.

Keďže našim hosťom neposkytujeme stravu, ponúkame im samostatné stravovanie v spotrebičmi plne vybavenej kuchyni (veľká presklená chladnička, el. sporák s trúbou, rýchlovarná kanvica, mikrovlnka, umývačka riadu, kompletné vybavenie porcelánom, príbormi a kuchynským riadom).

Pre tých, ktorí sa radi predvedú s väčšou varechou pri väčšom kotlíku alebo úplne veľkou varechou pri úplne veľkom kotli, je k dispozícii väčší – 50 l kotlík alebo 100 l parák, v ktorom sa kúri drevom. Pobyt si môžete spríjemniť aj posedením pri chránenom ohnisku alebo grile. A drevo do lesa nenoste, u nás zaň neplatíte. A keď už sme vonku, ešte tam chvíľu ostaneme. Priamo z kuchyne môžete vyjsť na dvor, kde je samostatné zastrešené posedenie. Na veľkom ihrisku môžete deťom rozložiť bazénik, šmykľavky, hračky (to všetko vám radi požičiame). Bezplatne si môžete požičať futbalovú loptu, futbalové brány, stolnotenisový stôl aj s raketami a loptičkami, soft tenis, bedminton, petang, spoločenské hry, karty či knihy. Požičiame vám aj rádio a CD prehrávač s pestrým výberom CD.
Predpokladáme, že vás príde viac a kuchyňa by vám, za chladného či zimného počasia, keď sa nedá sedieť vonku, na stolovanie nestačila, a tak vám je pre tieto prípady k dispozícii spoločenská miestnosť, ktorá susedí s kuchyňou.

Pokiaľ zistíte, že vám v chladničke niečo chýba, zabudli ste na korenie do guľášu či mlieko a jogurty pre deti, radi vám to v obchode predáme. Stačí keď len v papučkách zbehnete z poschodia. To sú teda výhody blízkosti predajne potravín. A rozprávaním o výhodách blízkosti hostinca azda nemusíme strácať čas. Na margo len dodáme, že je útulne zariadený s množstvom historických predmetov, ktoré vám a vašim deťom pripomenú časy našich starých rodičov. A propós, čapujeme Kelt 10 a Zlatý bažant 12. Bez kysličníka, tlačíme ho kompresorom, takže škriabať v krku vás bude len zo štipľavého guľášu.

Ani o svoje autá sa nemusíte obávať.  Môžete ich, samozrejme, bezplatne, parkovať na parkovisku za bránou nášho areálu. Vojde sa naň pohodlne sedem áut, v prípade potreby je možné parkovať priamo pred budovou, takže na auto uvidíte z okna izby. V uzamknutom bezpečí budú aj vaše bicykle.

 

Copyright © 2011 U CIPÁRA, všetky práva vyhradené - Vytvoril TopaGroup Žilina